Banner2018

2020 års stipendiater är nu utvalda

Publicerad 2021-07-18 11:27
​2020 års stipendiater är nu utvalda. Vanligtvis delas stipendierna ut på klubbens årsmöte, men då detta hölls som en digital variant sköts detta på i förhoppningen att de kunde delas ut på något annat klubbevent under våren. I o m pandemin har dessa uteblivit och för att det inte skall gå för lång tid annonseras därför stipendiaterna här.

Trots en annorlunda säsong med många inställda tävlingar kan vi ändå glädjas åt fina prestationer i Tävlingsgruppen Ungdom

Stipendium för bästa prestation tjej:

Liv Collling med ett Guld på Enduro SM F15/16

Stipendium för bästa prestation kille:

Olle Johnsson med ett Silver på Enduro SM P15/16

Stipendium för bästa utveckling tjej:

Linnea Alsholm och Lina Eriksson

Stipendium för bästa utveckling kille:

Nils Junker och Dexter Kock

Utöver ovanstående tilldelas också Måns Lennstrand och Anders Andersen varsit stipendie i deras arbete med att utveckla breddverksamheten för ungdomar (Måns) och utvecklingen av den seniora tävlingsgruppen (Anders).Stort Grattis!
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub